İnşaat sektöründe vakum kullanımının önemi büyüktür. İnşaatlarda kullanılan tuğla, kiremit, yalıtım malzemeleri, son yıllarda kullanımı yaygınlaşan gaz beton, ytong, kalıp beton gibi ürünlerin hemen hepsi vakum işleminden geçerler.

Tuğla, kiremit sektörü: Henüz çamur halinde iken preslerde ön şekillenmesi yapılan tuğla ve kiremitin bu preslerde neminin çoğu alınmalı, presten çıktıktan sonra şekil bozukluğuna ve firelere müsaade edilmemelidir. Tam burada çok yüksek vakum basıncı ve yeterli kapasite gerekmektedir. Bu uygulamada standart olarak POM-VAK çift kademeli su halkalı vakum pompalarının kullanılmasının yanısıra son yıllarda önemi gittikçe artan ve nemi alırken yüksek vakum basıncı sağlamasının yanısıra su kullanımı da gerektirmeyen YAĞ HALKALI VAKUM SİSTEMLERİ tercih edilmeye başlamıştır.

Yalıtım malzemeleri: İnşaat sektöründeki yaygın EPS kullanımı, bu ürünlerin vakum ile imalatını gerekli kılmaktadır. Çekilen buhar nedeniyle su halkalı vakum pompası kullanılan sektörde, monoblok tipte pompaların yanısıra, merkezi sistem uygulamalarda tek kademeli pompalar kullanılmaktadır. Yoğun buhar çekmesi sebebiyle, merkezi sistemde kullanılan vakum tankının içerisine aktarılan suyu buradan alabilmek amacıyla POM-VAK vakum altı tahliye pompaları kullanılmaktadır.

Kalıp beton imalatı: Ülkemizde de kullanılan tünel kalıp beton uygulamalarının vakum kullanılarak daha az nemli, sık dokulu, mukavemetli olması sağlanmaktadır. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır.

Seramik sektörü: Seramik sektöründe vitra ürünlerin imalatında vakum kullanımı yaygınlaşmaktadır. Seramik ve toprak sektörüne yönelik diyaframlı pompa uygulamalarımız da klepeli sistemler sayesinde çeşitlenmiştir.
Diger Pompa İhtiyaçlarınız İçin POMPA MARKET
pomvak@pomvakpompa.com
+90 (212) 485 73 62(pbx)

   KURUMSAL
   Şirket profii
   Kalite politikası
   Üyeliklerimiz
   Referanslarımız
   Fuarlarımız
   Haberler   ÜRÜNLER
   Sıvı halkalı vakum pompaları
   Yağlı-Paletli vakum pompaları
   Yağ halkalı vakum sistemleri
   Proje bazlı vakum sistemleri
   Vakum altı tahliye pompaları
   Blower
   Diyaframlı pompalar
   Süper lob pompalar

   DÖKÜMANLAR
   Kataloglar
   Kullanma kılavuzları
   Sertifikalar
  

   UYGULAMALAR
   Plastik sektörü
   Gıda sektörü
   İnşaat sektörü
   Kimya sektörü
   Kağıt sektörü
   Tekstil sektörü
   Diğer sektörler


   İLETİŞİM
   Bize ulaşın
  Temsilciliklerimiz
   Dünyada POM-VAK
   Teknik servis talebi
   Teknik bilgi talebi
   Şikayetlerinizi iletin
   Yenilik önerileriniz
   Müşteri memnuniyeti

TEKNİK BİLGİ VE SERVİS
Teknik bilgiler
Teknik servis talebi
  

     POM-VAK POMPA
   MAK.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
  
   Deparko San. Sit.
   Berkalp İş Merkezi Zemin Kat
   İkitelli, Başakşehir, İstanbul                                                                                                                                www.pomvak.com
pomvak@pomvakpompa.com
Tel: 0212-485 73 62 pbx
Faks: 0212-485 58 19


www.pomvakpompa.com
info@pomvak.com
www.pompamarket.com.tr
info@pompamarket.com.tr
POM-VAK © 2016, tüm hakları saklıdır.