Hakkımızda

Uzun yılların getirdiği birikimle 2000 senesinde kurumsallaşarak limited şirket olarak faaliyetine devam eden POM-VAK Pompa Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, imalatına bir süre sıvı halkalı vakum pompaları üretimi yaparak devam etmiş ve devamında diğer tip vakum pompalarını da üretim yelpazesi içerisine katmıştır. Başta vakum pompaları olmak üzere endüstriyel tip pompa üretimi, vakum sistemleri projelendirme ve mühendislik hizmetlerinde Türkiye'nin sayılı markaları arasında yerini almıştır.

POM-VAK İstanbul İkitelli’deki kapalı üretim alanında faaliyet göstermektedir. Türk ekonomisinin temel taşları olan belli başlı firmalarla çalışan, üretiminin %50′sini ihraç eden POM-VAK, alanında lider bir kuruluş olarak hızla gelişmeye devam etmektedir.

POM-VAK, sanayiden gelen isteklere bağlı olarak, vakum pompalarının dinamik yapısına uygun boyutlandırma ve tasarım çalışmalarıyla bu alanda AR-GE çalışmalarına, imalat hayatının ilk gününden itibaren başlamış bulunmaktadır. Bu amaçla üniversite-sanayi işbirliğinin gereğini gözönüne almıştır. Ayrıca Tübitak ile birlikte 2 ayrı AR-GE projesi geliştiren POM-VAK Pompa, Kosgeb desteği ile de Endüstriyel Tasarım projesi geliştirmiştir.

Üretimini çeşitlendiren ve konusunda patentlere de sahip olan POM-VAK POMPA, kendi ürünlerinin yanısıra, endüstriyel pompa seçimi ve temini konusunda POMPAMARKET organizasyonu ile işbirliği içerisine girerek ve her tür sıvı transferi için en uygun çözümü müşterilerine sunmaktadır.

 

MİSYON

Firma çalışmalarını sürdürmek ve varlığını koruyabilmek için, işinde yetki ve sorumluluğunun bilincinde olan,  firma gelişimine paralel olarak sürekli gelişimini sağlayarak bunu üretime yansıtan, ortak amaçlar doğrultusunda hareket etmeyi ilke edinen, çalışmayı yardımlaşmayı başarı ve gururu ortak paylaşımlar olarak gören bir çalışanlar topluluğu oluşturmak,

Çalışanlarımızın gerekli mesleki  eğitimler almalarını sağlayarak, 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceri ile donatmak.  Bilgili,becerikli ve kendine güvenen bireyler olmalarını sağlamak.

 

VİZYON

Pompa üreten bir kuruluş olarak dinamik, gelişmelere açık, kaliteli ve güvenilir ürünlerle yurt içinde tercih edilen ve yurtdışı pazarına açılan bir şirket olmak,

Değişen dünya şartlarında kaliteli ürün sunarak, ülke bazında metal işleme sektöründe en iyilerinden biri olmak.

 

KAPSAM

Vakum pompaları tasarımı, imalatı, satışı, pazarlaması ve satış sonrası servis hizmetleri; dişli pompalar, diyaframlı pompalar ve loblu pompaların satışı ve pazarlanması